Przeskocz do treści

Sprawozdanie z Europejskiego Dnia Języków 2018

Sprawozdanie z Europejskiego Dnia Języków 2018

25 września 2018 roku, w ZSGH miał miejsce turniej językowy z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków. Były to zawody intelektualno-sportowe, w których udział wzięły pięcioosobowe zespoły reprezentujące siedem drugich klas (klasa IIe nie stawiła się na konkurs). Zadaniem każdej drużyny było rozegranie ośmiu konkurencji, za które można było otrzymać od 8 punktów (za pierwsze miejsce) do 1 punktu (za ósme miejsce). Konkurencje rozgrywane były rotacyjnie, czyli po rozegraniu jednej konkurencji drużyny przechodziły do kolejnego stanowiska, gdzie rozgrywały następne zadanie. Na każdą konkurencję przeznaczono 2,5 minuty.

Oto z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się uczestnicy turnieju:

  1. Zabytki – uczestnicy musieli dopasować zabytki i atrakcje turystyczne do właściwych krajów.
  2. Hunk'o'junk – z kartonu zawierającego pół setki drobiazgów uczestnicy musieli wyjąć i prawidłowo nazwać w wylosowanym języku poszczególne przedmioty.
  3. Flagi – do flag należało dopasować odpowiednie nazwy krajów.
  4. Dania – uczestnicy dopasowywali dania czterech kuchni (angielskiej, francuskiej, niemieckiej i włoskiej) do odpowiedniego kraju.
  5. Siatkówka – drużyna musiała jak najdłużej odbijać pomiędzy sobą piłkę siatkową tak, aby ta nie upadła na ziemię.
  6. Przysłowia – uczniowie otrzymali listę 14 przysłów, każde podane w 3 językach (angielski, francuski, niemiecki), a ich zadaniem było podanie polskiej wersji przysłowia.
  7. Pochodzenie wyrazów – uczestnicy otrzymali listę wyrazów obcego pochodzenia, a ich zadanie polegało na określeniu z jakiego języka pochodzą podane wyrazy.

Uczestnicy wykazali spore zaangażowanie, a duch sportowej rywalizacji unosił się ponad drużynami. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz oceny za I, II i III miejsce z wybranego języka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pochwały pisemne za uczestnictwo. Impreza zakończyła się pełnym sukcesem, do którego przyczynili się nauczyciele języków obcych oraz pomagający im uczniowie.

WYNIKI:

I MIEJSCE: KLASA II N

II MIEJSCE: KLASA II C

III MIEJSCE: KLASA II B

Organizatorzy:

Elwira Wiśniewska

Łukasz Kamiński

Małgorzata Maleszewska

ZSGH Gdańsk