Przeskocz do treści

II miejsce Kacpra Serafińczuka i Wiktora Bałdygi w I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym dla Szkół Gastronomicznych „Drób na Polskim Stole”

print
II miejsce Kacpra Serafińczuka i Wiktora Bałdygi w I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym dla Szkół Gastronomicznych „Drób na Polskim Stole”

W ramach wydarzenia „Mazury HoReCa” odbywającego się w dniach 17 - 18.04.2018 r. w Expo Mazury Ostróda Centrum Targowo-Konferencyjnym Warmii i Mazur 18.04.2018 r. odbył się I Ogólnopolski Konkurs Kulinarny dla Szkół Gastronomicznych „Drób na Polskim Stole” , którego organizatorem był Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza.

Dwuosobowe drużyny w ciągu 90  minut miały przygotować jedno danie uwzględniające w swoim składzie produkt główny – indyka i wydać je na ośmiu talerzach. Odbyła się także konkurencja poprzedzająca – rozbiór indyka.

W konkursie wzięło udział szesnaście szkół z całej Polski: z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim,  z Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, z Technikum nr 3 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Kielcach,  z Technikum Lider w Lublinie, z Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej - Biedrawiny w Malinowie, z Zespołu Szkół w Oleszycach, z Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze, z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Febronii Gajewskiej Karamać w Gorzowie Wielkopolskim, z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. I Armii Wojska Polskiego w Łodzi, z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Karola Libelta w Poznaniu, Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu, z Zespołu Szkól Gastronomiczno - Spożywczych w Olsztynie, z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 im. Genowefy Jaworskiej w Inowrocławiu, z Zespołu Szkół Powiatowych im. Majora H. Sucharskiego w Przasnyszu.

Naszą placówkę reprezentowali przygotowani przez panią Renatę Król-Klusek Kacper Serafińczuk i Wiktor Bałdyga, którzy zajęli drugie miejsce, ustępując tylko jednym punktem uczniom z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Karola Libelta w Poznaniu.

Gratulujemy chłopakom i pani Renacie kolejnego sukcesu!

ZSGH Gdańsk