Przeskocz do treści

I miejsce Kacpra Serafińczuka i Wiktora Bałdygi w IV Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym Smak Gościnności 2018

print
I miejsce Kacpra Serafińczuka i Wiktora Bałdygi w IV Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym Smak Gościnności 2018

12 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach odbył się IV Międzynarodowy Konkurs Kulinarny Smak Gościnności 2018  pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego, Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Barbary Nowak Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Celem konkursu było: promowanie i kultywowanie regionalnych i tradycyjnych produktów Małopolski, ochrona kulinarnego dziedzictwa kulturowego, pogłębianie wiedzy na temat produktów regionalnych i tradycyjnych, rozwijanie zawodowych zainteresowań uczniów, dokonywanie oceny własnych umiejętności zawodowych, propagowanie różnorodności potraw oraz tradycji kulinarnych, integracja szkół o tym samym profilu kształcenia, umacnianie współpracy z placówkami szkolenia praktycznego, umacnianie współpracy między firmami związanymi z gastronomią i szkołami, rozbudzanie pomysłowości, inicjatywy i kreatywności, wyrabianie poczucia estetyki i piękna.

W tym roku tematem przewodnim konkursu była Fasola Piękny Jaś z Doliny Dunajca.

Do rywalizacji stanęło czternaście dwuosobowych zespołów ze szkół z całej Polski, ale również z Węgier, Hiszpanii i Rumunii. ZSGH reprezentowali Kacper Serafińczuk i Wiktor Bałdyga. Chłopcy podali jako danie główne gołębia z burakami i sosem z fasoli oraz na deser sernik. Potrawy przygotowane przez drużynę ZSGH okazały się bezkonkurencyjne i nasz zespół zajął 1. miejsce.

Gościem specjalnym wydarzenia był Robert Makłowicz, który opowiedział uczniom o swoich pasjach kulinarnych.

Gratulujemy Kacprowi, Wiktorowi i pani Renacie Król-Klusek!

Bardzo dziękujemy Szefowi Kuchni Panu Tomaszowi Koprowskiemu z Sofitel Grand Hotel Sopot za zasponsorowanie surowców i pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursów.

ZSGH Gdańsk